DealExtreme

DealExtreme… Kısa adıyla, dx.com.

online-alisveris-siteleri

Günümüzde online alışveriş sitelerinin çokluğu ve kullanışlılığı süphesiz ki tartışılmaz. Hayatımızda önemli bir yere sahip bu siteler. Ülkemizde de bir çok online alışveriş siteleri mevcut… Fakat bu siteler genel anlamda ucuz olduğunu söyleyemeyiz.

dealextremeİşte bugün, kendim de alış-veriş yaptığım bir siteyi sizinle paylaşacağım. Sitenin ismi DealExtreme. Türkçe’ye çevirecek olursak “Olağanüstü Alış-veriş” diye çevirebiliriz.  Türkiye’nin online alış-veriş sitelerine kıyasla fiyatları gayet ucuz. Araba süspansiyonlarından tutun da, kıyafet ve elbiseye kadar birçok ürün mevcut.

Ayrıca Türkiye free-shipping ülkeleri arasında bu siteye göre. Nedir bu free-shipping? Free-shipping, deniz aşırı ülkelere bedava kargolama demek. Yani sipariş ettiğiniz ürüne Türkiye içi de dahil kargo parası ödemiyorsunuz. Bu gerçekten güzel bir şey. Şöyle ki, site kendi bazı ülkeler belirliyor. Bunu ülkenin yakınlık-uzaklık, diğer ülkelerle ilgili konumu ve değişik etkenler sonucunda belirliyorlar. Türkiye’de bu free-shipping ülkeleri arasında.

Sitenin ürünlerinin çoğu veya benim gördüklerimin şimdiye kadar hepsi Çin menşeli. Kaliteli  mi? Ürününe göre tartışılır. Benim iPhone 4S’im için USB kablosu, kulaklık ve dış çerçeve ihtiyacım olmuştu. Siteden hiç alış-veriş yapmamıştım. Açıkçası tedirgindim biraz. Ürünleri seçtim ve kargolattım. Gelin şimdi kalitelerine bakalım.

Kulaklık ve USB kablosu.

Kulaklık ve USB kablosu.

 

Yukarıdaki USB kablosu ve kulaklık 2.30$ Fakat kalitesi de bir o kadar düşük. Paketinden açtığım an kulaklığın tekinin kulağa takılan kısmı çıktı. “Bingo!” dedim ve devam ettim. Hemen geri taktım. Daha sonra hiç düştüğünü hatırlamıyorum. Kulaklığı kullanmak için hemen telefonumun jak girişine taktım ve kullanmaya başladım. Sesi çok ahım şahım olmasada idare eder seviyedeydi, 2-3 gün sonraki hali ise aşağıda.

Kulaklığın 2-3 gün sonraki hali.

Kulaklığın 2-3 gün sonraki hali.

 

Evet, 2-3 gün sonra bu hale geldi. O gördüğünüz noktaya baskı uygulamadıkça ses çıkartmıyordu. Bende miyadını doldurdu diyerek, bir kenara attım.

Gelelim USB kablosuna. USB kablosunun da çok iyi çıktığı söylenemez. Onun da ömrü 2-3 günlük oldu. Ama ikisi de kullanılır halde. Fakat dediğim gibi sorunlu.

USB kablosunun bilgisayar bağlantı kısmı.

USB kablosunun bilgisayar bağlantı kısmı.

USB kablosunun telefon bağlantı kısmı.

USB kablosunun telefon bağlantı kısmı.

 

 

Bu ikisinden çok memnun kalmadım. Fakat memnun kaldığım oldu mu? Evet, oldu. iPhone 4S için aldığım çerçeve gayet kullanışlı. Çok benzerini arkadaşım Türkiye’den yaklaşık 30 TL’ye aldı. Benim aldığım aşadağıdaki görselde olan iPhone 4S çerçevesi ise 1.70$ Gayet kullanışlı. Şuan için bir problem yok.

1615211_407476199386983_1194065240_n

Kargodan yeni gelmiş iPhone 4S çerçeve.

 

Çerçeveli iPhone 4s Ön

Çerçeveli iPhone 4s ön

 

Çerçeveli iPhone 4s Arka

Çerçeveli iPhone 4s arka

 

Çerçeveli iPhone 4s alt kısım

Çerçeveli iPhone 4s alt kısım

 

Çerçeveli iPhone 4s üst kısım

Çerçeveli iPhone 4s üst kısım

 

Çerçevenin güncel hali yukarıdaki resimler gibi. Hala sağlam ve kullanışlı. iPhone 4 ve 4S modelleri için ideal. Kenarlarının çizilmesini önlüyor. Önerebilirim.

Fatura

Fatura

Gelelim ürünlerin kaç günde elime ulaştığına. Kargo’nun üzerinde AirMail yazıyordu. Yanılmıyorsam havayolu ile gelmiş. 15-20 gün gibi bir sürede elime ulaştı. Bence bu fiyata bu süre gayet iyi.

Sitenin web adresine buradan,
Facebook adresine buradan,
Twitter adresine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Facebook ve Twitter sayfalarını beğenmenizi öneririm. Ara ara kampanyalar ve çekilişler oluyor.
Şimdilik DealExtreme alışverişim ve site hakkında anlatacaklarım bu kadar. Diğer yazılarımda görüşmek üzere. Hoşçakalın.

6 comments

  1. site yabancı ve ürünler çin malı diyorsun ama denemeye heyecan aramaya değer olabilir 🙂 ürünler hava yoluyla yurtdışından geliyormuş galiba hastalık mikrop fln taşımasın paketler ordan buraya 🙂 yinede teşekkürler

  2. Yararli bi yazi olmus ingilizce ceviri konusunda yardimci olursan birdahaki siparisleri burdan gecebiliriz.

  3. Bro benim net biraz yavaş. Önce fotoğraflar sonra yazılar yüklendi. Ben önce Şarj cihazı yapıcaz sandım 🙂 Bu arada orijinal yedek parçadan şaşmayacaksın. Gerçi şimdi büyük firmaların çoğu da Çin’e ürettiriyor ama her ürünün kalitesi aynı değil tabi.

    1. Önbelleğe ilk önce fotoğraflar yükleniyor, yazıdan önce. Nedenini hala çözemedim. Babamın telefonunda da öyle olmuştu. 🙂 Kesinlikle orjinalden şaşmayacaksın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir